Zobacz, co kupisz za 50 złotych w różnych zakątkach świata

To oczywiste, że ceny w różnych państwach potrafią się znacznie od siebie różnić, ale często jesteśmy w szoku, gdy zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo. W jednym miejscu z danym budżetem poczujemy się jak Kardashianki w centrum handlowym. 😉 W innym – z taką samą ilością pieniędzy – będziemy musieli oszczędzać, aby starczyło na podstawowe potrzeby. Oto ciekawe zestawienie przygotowane przez Skyscanner. Zobacz, ile warte jest 50 złotych w różnych zakątkach naszego globu.

Oslo

Norwegia to jeden z najdroższych krajów świata. Szacuje się, że utrzymanie tam kosztuje o 159% więcej, niż w Polsce. W Oslo za 50 złotych możesz sobie kupić zestaw: kanapka + kawa.

Hanoi

Są takie miejsca w Azji, gdzie Europejczyk może sobie pozwolić na naprawdę wiele. Miłośnicy wietnamskiej kuchni będą zachwyceni – 50 złotych zapewni im smaczne obiady na ponad tydzień!

Hawana

Kuba nie jest tania dla turystów (obowiązuje tu dla nich osobna waluta, tzw. peso convertible). Niektóre towary, z których zresztą słynie Hawana, można jednak nabyć całkiem niedrogo. 50 złotych wystarczy na 0,7 dobrego rumu i wysokiej jakości cygaro. 🙂

Kolombo

Podróżując po Sri Lance trudno uniknąć tuk-tuków… zresztą po co ktoś miałby próbować? To najbardziej powszechny środek transportu w Kolombo. 50 złotych powinno ci wystarczyć na kilkugodzinny transport przez 3 dni. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak dogadasz się z kierowcą. 😉

Madryt

Ceny biletów do muzeów w Madrycie oscylują wokół 10-15 euro. Przy dobrym kursie, za 50 złotych kupisz bilet i wystarczy ci jeszcze na pocztówkę, magnes, czy inną drobną pamiątkę. 😉

Siem Reap

Kambodża słynie między innymi z wspaniałego i stosunkowo taniego SPA. Za 50 złotych możesz sobie sprawić półtorej godziny tradycyjnego masażu. Po upływie tego czasu przekonasz się, że warto! 🙂

Nowy Jork

Teatralne i musicalowe sceny na Broadway’u są jedną z najwspanialszych atrakcji Nowego Jorku. Standardowe bilety na popularne spektakle kosztują minimum 20 dolarów. Jeżeli jednak trzymasz rękę na pulsie i wyszukasz odpowiednią promocję, kupisz wejściówkę za równowartość ok. 50 złotych.

Marrakesz

50 złotych wystarczy na nocleg dla dwóch osób w marokańskiej riadzie o przyzwoitym standardzie. A może zamiast w pokoju, wolisz nocować na dachu? W takim wypadku wystarczy nawet na kilka nocy!

Tokio

Japonia to dla nas drogi kraj, ale wielbiciele sushi będą zachwyceni. Ceny tego tradycyjnego przysmaku są tu znacznie korzystniejsze niż w Polsce. Dwie osoby za 50 złotych najedzą się do syta.

Dorzucicie coś do tej listy na podstawie własnych doświadczeń? 🙂


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *